365 ימים בשנה: איך לובשים את אותה השמלה שנה שלמה?

1

(עלה לראשונה באתר פידר ב-22.1.12)

עולם האופנה הפך להיות סקסי באמת כשהאינטרנט התחיל לצבור תאוצה, מה שהוביל גם לכך שכל חובבת אופנה שזוכה לקצת מחמאות, ממהרת לנצל את המומנטום הזה ולפתוח בלוג המתעד את עצמה ואת חוש האופנה שלה.

על התופעה העצומה בגודלה שהפכה את אופנת הרחוב לתחום שמספק השראה ומשפיע מאוד על תעשיית האופנה כבר סיפרנו לכם. הפעם, סיפורנו מתרכז בבחורה אחת, שינה מטייקן, שהחליטה לנצל את עולם הבלוגים המתעדים ואת הקריירה הצומחת שלה בשיווק והקימה את פרוייקט ה-Uniform Project (פרוייקט התלבושת האחידה).

הפרוייקט הזה, כשמו כן הוא: שינה החליטה שהיא תלבש את אותה שמלה שחורה קטנה במשך 365 ימים, ברצף, אבל כל פעם באופן אחר. את התוצאות השונות היא תתעד ותעלה מדי יום לאתר הפרוייקט. כבחורה מודרנית, שינה הבינה שפרוייקט כזה, ללא מטרה נעלה, הוא כמעט אגואיזם כשלעצמו. לכן היא יצרה קשר עם עמותה שדואגת לחינוך ילדים בשיכונים של הודו, פתחה אזור לתרומות – באמצעות מכירה וירטואלית של תמונת היום למבקשים לתרום, ויצאה לדרך

2

הפרויקט הקטן הזה הפך במהירה לכזה שמסוקר באופן תדיר והוא אף הופיע בכל מגזיני האופנה בעולם – מודפסים ומצולמים. אחרי שנה של תיעוד קפדני וחינני במיוחד, הגיעו לאתר מעל 2 מליון אנשים ונאסף סכום של 100 אלף דולר – לא רע בשביל פרויקט ניסיוני. בתום השנה הצטרפו לשינה אוהדים מכל רחבי העולם, ושינה לקחה על עצמה את המשימה להמשיך ולקדם פרוייקטים דומים של בנות אחרות.

איך זה עבד? בנות שהחלו לתעד את עצמן באופן דומה הצטרפו למיזם, אחת בכל חודש, ואת הכסף שנאסף מהפרוייקט שלהן הן תרמו שוב למטרות צדקה.

פרויקט מקסים אבל איך לובשים שמלה אחת במשך שנה רצופה? שינה בחורה יצירתית ולכן היא תפרה שבע שמלות זהות. השמלה עצמה שחורה, קטנה ובסיסית ביותר; אפשר ללבוש אותה כשמלה, טוניקה ומשני צידיה (כפתורים מקדימה או מאחור) וקל לצוות לה כל אביזר או בגד אחר. כמובן שעם הצלחת הפרוייקט, נתפרו מהדגם הזה 365 שמלות זהות לטובת אוהדי האתר והן נמכרו בו תוך ימים ספורים.

מבחינה אופנתית, שינה הוכיחה שביצירתיות ניתן להפוך כל שבלונה שהיא למעניינת. היא השקיעה חשיבה בתלבושת של כל יום והשתוללה עם האביזרים. בהיותה בחורה נאה מאוד התוצאה באמת חיננית. את כל האביזרים שהיא צירפה לשמלה היא גם מכרה בתום השנה בשיתוף פעולה ייחודי עם eBay. ההכנסות הלכו, כמובן, לתרומה. דבר אחד ודאי – אחרי הפרויקט הזה שינה תתקבל לכל תפקיד שתחשוק בו בעולם השיווק.

https://cm.g.doubleclick.net/push?client=ca-pub-1420539090378627רוצים ללמוד עוד קצת על הפרוייקט המקסים הזה? לינק לתוצאות של השנה הראשנוה של המיזם (לחצו כאן), ולינק לדף הפיילוטים של השנה השניה (לחצו כאן). לא מספיק לכם? צפו בסרטון הווידיאו על המיזם:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=phLi7WwdI34]